Microsemi Commercial Components SMAJ5947CE3/TR13
SMAJ5947CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ5947CE3/TR13
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 82V 3W DO214AC
Datasheet Download
SMAJ5947CE3/TR13.pdf
Availability of SMAJ5947CE3/TR13
QUANTITY
SMAJ5947CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ5947CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMAJ5947CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)82V
Tolerance±2%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)160 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 62.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMAJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ5947CE3/TR13
Related LinksSMAJ5947, SMAJ5947CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMAJ5947CE3/TR13 Details Description
Related parts for SMAJ5947CE3/TR13
CONV DC/DC 48V 10A 5V OUT 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 6.5A 13 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC R6 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
IDC CONN 80POS PLUG datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
DUST CAP FOR HMUB CONNECTORS datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf