Yageo 9C06031A2150FKHFT
9C06031A2150FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2150FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 215 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2150FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2150FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A2150FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2150FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2150FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2150FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2150FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2150FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2150FKHFT
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 200V NP0 2225 datasheet.pdf
CRIMP TOOL FI-R SERIES SEMI-AUTO datasheet.pdf
CONN BOARD TO BOARD 20 POS RECEP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO N PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf