Yageo 9C06031A2202JLHFT
9C06031A2202JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2202JLHFT
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2202JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A2202JLHFT
QUANTITY
9C06031A2202JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2202JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2202JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2202JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2202JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2202JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2202JLHFT
RES SMD 47 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A SOT89-3 datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 21.6MM ROUND OD 14.3MM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 200W datasheet.pdf