Yageo 9C06031A2202JLHFT
9C06031A2202JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2202JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2202JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A2202JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A2202JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2202JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2202JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2202JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2202JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2202JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2202JLHFT
CONN PLUG 14 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MICRO 37POS SKT 12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
LINE MODULE VE890 ISO VE8920 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT LNG HNG LVR datasheet.pdf
MICRO 100C S 48" YEL JACKP NI datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.4A 376 MOHM datasheet.pdf