Yageo 9C06031A2261FKHFT
9C06031A2261FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2261FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2261FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2261FKHFT
QUANTITY
9C06031A2261FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2261FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2261FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2261FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2261FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2261FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2261FKHFT
IC ADC 12BIT 2.7V 1CH SPI 8-SOIC datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 160MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
DISC-INSUL CRIMP ADJ datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf