Yageo 9C06031A2320FKHFT
9C06031A2320FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2320FKHFT
Brief Description
RES SMD 232 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2320FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2320FKHFT
QUANTITY
9C06031A2320FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2320FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2320FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2320FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2320FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2320FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2320FKHFT
RES SMD 33K OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf