ASSMANN WSW Components A-TB350-TE12
A-TB350-TE12 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TE12
Datasheet Download
A-TB350-TE12.pdf
Availability of A-TB350-TE12
QUANTITY
A-TB350-TE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TE12
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage125V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TE12
Related LinksA-TB35, A-TB350-TE12 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TE12 Details Description
Related parts for A-TB350-TE12
CONN HEADER 38POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
ZS, SENSOR HEADS 20MM, SPORT B datasheet.pdf
OSC MEMS 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IC ETHER SW 3PORT 16BIT 128TQFP datasheet.pdf
PAC-S300-SD15 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 100POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf