Yageo 9C06031A2323FKHFT
9C06031A2323FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2323FKHFT
Brief Description
RES SMD 232K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2323FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2323FKHFT
QUANTITY
9C06031A2323FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2323FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2323FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2323FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2323FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2323FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2323FKHFT
TRANS NPN 20V 3.5A E-LINE datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
HOOK&LOOP TAKTY .50" 40# RED 12" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 81BGA datasheet.pdf
THERMAL PAD FOR MICRORAM 1=10PCS datasheet.pdf
MKDSN2.5/6-BK datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 1UH N41 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS 7.92MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf