Yageo 9C06031A2670FKHFT
9C06031A2670FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2670FKHFT
Brief Description
RES SMD 267 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2670FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2670FKHFT
QUANTITY
9C06031A2670FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2670FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2670FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2670FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2670FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2670FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2670FKHFT
IC TXRX TIA/EIA LP RS-485 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC SOC RF TXRX/USB CTRLR 36-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.32M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
17 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 4MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf