Yageo 9C06031A26R1FKHFT
9C06031A26R1FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A26R1FKHFT
Brief Description
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A26R1FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A26R1FKHFT
QUANTITY
9C06031A26R1FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A26R1FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A26R1FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A26R1FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A26R1FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A26R1FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A26R1FKHFT
SWITCH KVM PS/2-4PORT W/O CABLES datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 140MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 20SGL 3.18MM datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CAPSENCE SMARTSENCE 32K 32QFN datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 2.6A 16V CHIP 1812 datasheet.pdf