Vishay/Dale RNC50H3570FSB14
RNC50H3570FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3570FSB14
Brief Description
RES 357 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3570FSB14.pdf
Availability of RNC50H3570FSB14
QUANTITY
RNC50H3570FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3570FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3570FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3570FSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3570FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3570FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3570FSB14
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HDR .100" SNGL PCB RA 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .229M 7POS datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
MOSFET N CH 80V 60A SOP ADV datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 50W TO204AD datasheet.pdf
3300UF 420V 65X105MM 85C 2000H datasheet.pdf