Yageo 9C06031A2700JLHFT
9C06031A2700JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2700JLHFT
Brief Description
RES SMD 270 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2700JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A2700JLHFT
QUANTITY
9C06031A2700JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2700JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2700JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2700JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2700JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2700JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2700JLHFT
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/REF 16-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 24POS datasheet.pdf
RES 1.18M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 50K OHM 0.1% 0.15W 1510 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15.5-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf