Yageo 9C06031A2800FKHFT
9C06031A2800FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2800FKHFT
Brief Description
RES SMD 280 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2800FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2800FKHFT
QUANTITY
9C06031A2800FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2800FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2800FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2800FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2800FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2800FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2800FKHFT
CONN HOUSING 6POS .100 DUAL datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf