Yageo 9C06031A28R7FKHFT
9C06031A28R7FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A28R7FKHFT
Brief Description
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A28R7FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A28R7FKHFT
QUANTITY
9C06031A28R7FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A28R7FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A28R7FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A28R7FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A28R7FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A28R7FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A28R7FKHFT
TVS DIODE 7VWM 12VC P600 datasheet.pdf
SSD 256GB 2.5" SATA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SDRAM DDR3 240PIN 1.5V 2GB datasheet.pdf
POWER CHASSIS 400W 4 SLOT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DPAK datasheet.pdf
LCD TOUCH TFT 7.0" RS232/I2C datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 100C P 6" RBW JACKP NI datasheet.pdf