Yageo 9C06031A2943FKHFT
9C06031A2943FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2943FKHFT
Brief Description
RES SMD 294K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2943FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2943FKHFT
QUANTITY
9C06031A2943FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2943FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2943FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2943FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2943FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2943FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2943FKHFT
RES SMD 66.5 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
DSUB RND CABLE CLAMP 9POS 5PCS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 28 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 datasheet.pdf