Yageo 9C06031A3004JLHFT
9C06031A3004JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3004JLHFT
Brief Description
RES SMD 3M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3004JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A3004JLHFT
QUANTITY
9C06031A3004JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3004JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3004JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3004JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3004JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3004JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3004JLHFT
SCR DBL LOSCR 1400V 105A ADDAPAK datasheet.pdf
IC FPGA 404 I/O 560MBGA datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC SS CLOCK GENERATOR 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONNECTOR - PRINTED CIRCUIT datasheet.pdf
MALE CARD EDGE 30POS .100 DIP datasheet.pdf
350 TB SPR PLU 2/ROWS datasheet.pdf
SPROCKET datasheet.pdf
Dual 160 MHz Rail-to-Rail Amplifier IC datasheet.pdf