Yageo 9C06031A3163FKHFT
9C06031A3163FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3163FKHFT
Brief Description
RES SMD 316K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3163FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3163FKHFT
QUANTITY
9C06031A3163FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3163FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3163FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3163FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3163FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3163FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3163FKHFT
RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14SOIC datasheet.pdf
REG 1.3-3.5VOUT 60A 5VIN HORZ datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
TANSFORMER 4W 20HZ-20KHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.58A 90 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf