Yageo 9C06031A3300JLHFT
9C06031A3300JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3300JLHFT
Brief Description
RES SMD 330 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3300JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A3300JLHFT
QUANTITY
9C06031A3300JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3300JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3300JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3300JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3300JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3300JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3300JLHFT
IC VREF SERIES 4.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC SERIAL ADC 14BIT 5V LP 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 76POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 732 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 430MA 860 MOHM datasheet.pdf
ANALOG MONITIOR SIGNAL CONN KIT datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 32A datasheet.pdf