Yageo 9C06031A3301FKHFT
9C06031A3301FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3301FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3301FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3301FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A3301FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3301FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3301FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3301FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3301FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3301FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3301FKHFT
RES SMD 1.91K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Female Sockets 30 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 10MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 430 OHM 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
NPN FO AMP LOW LIGHT OUTPUT datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf