Yageo 9C06031A3301JLHFT
9C06031A3301JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3301JLHFT
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3301JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A3301JLHFT
QUANTITY
9C06031A3301JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3301JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3301JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3301JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3301JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3301JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3301JLHFT
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
PHOTOTRNS SILICN NPN HERMET PILL datasheet.pdf
RES SMD 2.23KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 35 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf