Yageo 9C06031A3303FKHFT
9C06031A3303FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3303FKHFT
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3303FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3303FKHFT
QUANTITY
9C06031A3303FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3303FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3303FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3303FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3303FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3303FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3303FKHFT
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO ADC 24BIT 16SSOP datasheet.pdf
IC PLL DEMODULATOR 20-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.7V SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM DO201AE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN 16POS FML R/A ROW A datasheet.pdf