Yageo 9C06031A33R2FKHFT
9C06031A33R2FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A33R2FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A33R2FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A33R2FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A33R2FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A33R2FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A33R2FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A33R2FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A33R2FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A33R2FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A33R2FKHFT
MOSFET N-CH 55V 81A TO-247AC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REC LVDS DUAL DIFF SGNL 8SOIC datasheet.pdf
HEADER COUPLER 5.08MM 19POS BK datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2500K 4SMD datasheet.pdf
CORD PWR MALE-FEMALE SJT 2M datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-BB-524-E1 datasheet.pdf
RES 10.56K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW DO35 datasheet.pdf