Yageo 9C06031A3572FKHFT
9C06031A3572FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3572FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3572FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3572FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A3572FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3572FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3572FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3572FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3572FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3572FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3572FKHFT
LASER MODULE 780 NM 5MW datasheet.pdf
IC I/O PORT 8BIT ANALOG 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 100TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 0.5A SOT223-4 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 330VAC AXIA datasheet.pdf