Yageo 9C06031A4530FKHFT
9C06031A4530FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4530FKHFT
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4530FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A4530FKHFT
QUANTITY
9C06031A4530FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4530FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4530FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4530FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4530FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4530FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4530FKHFT
IC 32-BIT BUS SWITCH 80-BQSOP datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5.08MM datasheet.pdf
KIT REF DESIGN PFS714EG datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 38 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
FEP HI VOLT #20 25KV 1000 FT WH datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf