Yageo 9C06031A4704FKHFT
9C06031A4704FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4704FKHFT
Brief Description
RES SMD 4.7M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4704FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A4704FKHFT
QUANTITY
9C06031A4704FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4704FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4704FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4704FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4704FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4704FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4704FKHFT
CAP TANT 1.5UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 1.27MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 42SDIP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPN COLL 16DIP datasheet.pdf
RES 365 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
8349-10 REAR COVER datasheet.pdf
RES 120K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.3W DO41 datasheet.pdf
MOSFET DUAL SAB 1.90V EE 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 3 AMP datasheet.pdf
1500UF 350V 40X80MM 85C 10000H datasheet.pdf