Yageo 9C06031A47R5FKHFT
9C06031A47R5FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A47R5FKHFT
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A47R5FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A47R5FKHFT
QUANTITY
9C06031A47R5FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A47R5FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A47R5FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A47R5FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A47R5FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A47R5FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A47R5FKHFT
TIP STREAMLINE .120"DIA HOLE datasheet.pdf
SWITCH BASIC DPDT 10A 570GF datasheet.pdf
IND SNAP-IN PANEL MNT 585NM YLW datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 335MA 720 MOHM datasheet.pdf