Yageo 9C06031A4872FKHFT
9C06031A4872FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4872FKHFT
Brief Description
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4872FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A4872FKHFT
QUANTITY
9C06031A4872FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4872FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4872FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4872FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4872FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4872FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4872FKHFT
ADM40S/AE40G/ADM40S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MINI-PV CRIMP-WIRE RCPT 22-26AWG datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 11 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 329.2VC P600 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 5000' datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/10W 1505 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 4W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 1POS INLINE SCKT datasheet.pdf