Yageo 9C06031A4990FKHFT
9C06031A4990FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4990FKHFT
Brief Description
RES SMD 499 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4990FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A4990FKHFT
QUANTITY
9C06031A4990FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4990FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4990FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4990FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4990FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4990FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4990FKHFT
IC VREF SHUNT 1.25V 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 48V datasheet.pdf
RES 150.2 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf
TV 8C 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
27000UF 10V 30X30 datasheet.pdf