Yageo 9C06031A4R99FGHFT
9C06031A4R99FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4R99FGHFT
Brief Description
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4R99FGHFT.pdf
Availability of 9C06031A4R99FGHFT
QUANTITY
9C06031A4R99FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4R99FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4R99FGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4R99FGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4R99FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4R99FGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4R99FGHFT
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf