Yageo 9C06031A5104JLHFT
9C06031A5104JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A5104JLHFT
Brief Description
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A5104JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A5104JLHFT
QUANTITY
9C06031A5104JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A5104JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A5104JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)