Yageo 9C06031A51R0FKHFT
9C06031A51R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A51R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 51 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A51R0FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A51R0FKHFT
QUANTITY
9C06031A51R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A51R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A51R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A51R0FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A51R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A51R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A51R0FKHFT
VOLTMETER 200MVDC LCD PANEL MT datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM TIN 14POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 20AWG BLU 1000' datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ24B datasheet.pdf
INSERT ST PLUG COUPLER datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf