NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK754R7-60E,127
BUK754R7-60E,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK754R7-60E,127
Brief Description
MOSFET N-CH 60V 100A TO220AB
Datasheet Download
BUK754R7-60E,127.pdf
Availability of BUK754R7-60E,127
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BUK754R7-60E,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK754R7-60E,127
Internal Part NumberEIS-BUK754R7-60E,127
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Dec/2014
PCN Assembly/OriginWafer Fab Source 09/Jun/2014
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.6 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs82nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds6230pF @ 25V
Power - Max234W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK754R7-60E,127
BUK754R7-60E,127 Details Description
Related parts for BUK754R7-60E,127
IC MCU 8BIT 7KB EPROM 40CDIP datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 470K OHM 1506 datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER DUAL INLINE SLDRLSS 64POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 212POS .050 datasheet.pdf
IC TRANSMITTER QUAD 48QFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 75MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf