Yageo 9C06031A5230FKHFT
9C06031A5230FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A5230FKHFT
Brief Description
RES SMD 523 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A5230FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A5230FKHFT
QUANTITY
9C06031A5230FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A5230FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A5230FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A5230FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A5230FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A5230FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A5230FKHFT
MOSFET N-CH 24V 90A D2PAK datasheet.pdf
CONN SCR PLG 10POS SLDR CUP GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 40KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
IGBT 600V 15A 25W TO220FP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 0.133 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LCD CTLR/DRIVER UNCASED datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 58MM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V CH 1210 datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 15W 5% AXIAL datasheet.pdf