Yageo 9C06031A5622FKHFT
9C06031A5622FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A5622FKHFT
Brief Description
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A5622FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A5622FKHFT
QUANTITY
9C06031A5622FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A5622FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A5622FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A5622FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A5622FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A5622FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A5622FKHFT
KEYPAD 16 KEY W/RED LEGEND SET datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 1INPUT ES6 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN PARTITION PLATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES SMD 470M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf