Yageo 9C06031A5R10JGHFT
9C06031A5R10JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A5R10JGHFT
Brief Description
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A5R10JGHFT.pdf
Availability of 9C06031A5R10JGHFT
QUANTITY
9C06031A5R10JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A5R10JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A5R10JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A5R10JGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A5R10JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A5R10JGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A5R10JGHFT
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 15A TO-247 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 16CH SERIAL 52-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 26AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 13 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
REAR COVER datasheet.pdf
CONN PLUG 7P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf