Yageo 9C06031A6192FKHFT
9C06031A6192FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6192FKHFT
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6192FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A6192FKHFT
QUANTITY
9C06031A6192FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6192FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6192FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6192FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6192FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6192FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6192FKHFT
FUSE HLDR CART 600V 40A DIN RAIL datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES SMD 79.6K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 388MA 2.25 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 96POS datasheet.pdf