Yageo 9C06031A6800JLHFT
9C06031A6800JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6800JLHFT
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6800JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A6800JLHFT
QUANTITY
9C06031A6800JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6800JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6800JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6800JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6800JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6800JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6800JLHFT
FIXED IND 56UH 95MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
EDSTRG28DIL datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 21POS 1MM 8" datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 38POS GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 31C S 20" WHT JACKS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 5A DO214AC datasheet.pdf