Yageo 9C06031A6801JLHFT
9C06031A6801JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6801JLHFT
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6801JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A6801JLHFT
QUANTITY
9C06031A6801JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6801JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6801JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6801JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6801JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6801JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6801JLHFT
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 8POS datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR PRES .6BAR ABSO 3.3V SIP datasheet.pdf
TOP1.5GS 04/180 5.08 OG EEXE datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 2W SMBG datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf