Yageo 9C06031A68R1FKHFT
9C06031A68R1FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A68R1FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A68R1FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A68R1FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A68R1FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A68R1FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A68R1FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A68R1FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A68R1FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A68R1FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A68R1FKHFT
IC FPGA 98 I/O 144TQFP datasheet.pdf
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 52POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf