Yageo 9C06031A6982FKHFT
9C06031A6982FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6982FKHFT
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6982FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A6982FKHFT
QUANTITY
9C06031A6982FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6982FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6982FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6982FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6982FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6982FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6982FKHFT
RES 220 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC AMP GPS/GNSS LN 6UDFN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.8A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 16 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET QUAD SAB 2.6V EE 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0013UF RADIAL datasheet.pdf