Yageo 9C06031A6982FKHFT
9C06031A6982FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6982FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6982FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A6982FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A6982FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6982FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6982FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6982FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6982FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6982FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6982FKHFT
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 5A 9V datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Z5U 1825 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf