Yageo 9C06031A7503FKHFT
9C06031A7503FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A7503FKHFT
Brief Description
RES SMD 750K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A7503FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A7503FKHFT
QUANTITY
9C06031A7503FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A7503FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A7503FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A7503FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A7503FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A7503FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A7503FKHFT
IC REG LDO 9V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 3POS datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A AXIAL datasheet.pdf
EVAL KIT FOR PL230A datasheet.pdf
2з Max On Resistance, [15 V/12 V/[5 V iCMOS⑩ Dual SPDT Switch IC datasheet.pdf