Yageo 9C06031A7R50JGHFT
9C06031A7R50JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A7R50JGHFT
Brief Description
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A7R50JGHFT.pdf
Availability of 9C06031A7R50JGHFT
QUANTITY
9C06031A7R50JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A7R50JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A7R50JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A7R50JGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A7R50JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A7R50JGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A7R50JGHFT
JUMPER-H1502TR/A3048S/H1502TR 10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP D 3ST 48-SSOP datasheet.pdf
XMITTER FIBER OPTIC VERT 1MBD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 39.6MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf