Vishay/Vitramon VJ0603D300MXPAJ
VJ0603D300MXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300MXPAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300MXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D300MXPAJ
QUANTITY
VJ0603D300MXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300MXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300MXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300MXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300MXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300MXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D300MXPAJ
RELAY OPTO TELCOM 120MA 8-SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 8SIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
LOWER PIN HOLDER datasheet.pdf
ANTENNA 2400-2500MHZ 3DBI N FML datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 SMD datasheet.pdf