Susumu RG1608N-2152-B-T1
RG1608N-2152-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2152-B-T1
Brief Description
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2152-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-2152-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-2152-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2152-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2152-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2152-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2152-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2152-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-2152-B-T1
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180POS .050 SMD datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 34.0K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
508 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
CAP CER 220PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf