Yageo 9C06031A8201FKHFT
9C06031A8201FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A8201FKHFT
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A8201FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A8201FKHFT
QUANTITY
9C06031A8201FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A8201FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A8201FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A8201FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A8201FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A8201FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A8201FKHFT
FERRITE CHIP 300OHM 25% 0402 SMT datasheet.pdf
Crystal 75.0000kHz 30ppm 12.5pF -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16TQFN datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX17600 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 34MM datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
EXTENDER WALL TRANSMITTER REC datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 60A 3P 24V datasheet.pdf