Yageo 9C06031A8204JLHFT
9C06031A8204JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A8204JLHFT
Brief Description
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A8204JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A8204JLHFT
QUANTITY
9C06031A8204JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A8204JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A8204JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A8204JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A8204JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A8204JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A8204JLHFT
CONN PLUG 140POS R/A 0.5MM GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
MODULE DDR3L SDRAM 4GB 240UDIMM datasheet.pdf
NEW MINI FIT HDR ASSY 14POS datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 25A 35V TO-262 datasheet.pdf