Yageo 9C06031A8451FKHFT
9C06031A8451FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A8451FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A8451FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A8451FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A8451FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A8451FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A8451FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A8451FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A8451FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A8451FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A8451FKHFT
HEATSHRINK 1 IN X 250FT BLACK datasheet.pdf
RELAY SSR 240VAC 8A ZC 4-SIP datasheet.pdf
GDT 470V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 10K 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4UH 3.96A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
KK 156 CRIMP HOUSING 19POS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf