Yageo 9C06031A8453FKHFT
9C06031A8453FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A8453FKHFT
Brief Description
RES SMD 845K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A8453FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A8453FKHFT
QUANTITY
9C06031A8453FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A8453FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A8453FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A8453FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A8453FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A8453FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A8453FKHFT
ROUND SPACER M6 PVC 1-1/4" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf