Yageo 9C06031A88R7FKHFT
9C06031A88R7FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A88R7FKHFT
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A88R7FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A88R7FKHFT
QUANTITY
9C06031A88R7FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A88R7FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A88R7FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A88R7FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A88R7FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A88R7FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A88R7FKHFT
IC ADC 16BIT 1.25MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 45MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
CONN DIN C FEMALE 32CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
1X6 SFP LT PIPE CVR ASY BACK-TOP datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 167MA 1.7 OHM datasheet.pdf